Szkoła pełna magii

“Akademia pana Kleksa” to lektura, która daje dzieciom obraz innego świata, w którym wszystko jest możliwe. Nauczyciel akademii – Ambroży Kleks wprowadza uczniów w tajniki fascynujących przedmiotów szkolnych, takich jak kleksografia, czy gra w piłkę globus, a uczniowie mogą się uczyć na własnych błędach i zaczynają wierzyć w swoje możliwości, dzięki niecodziennemu podejściu do nauki unikatowego nauczyciela.

Uczniowie akademii pana Kleksa

Książka opowiada o nauce i przygodach uczniów akademii pana Kleksa oraz samego nauczyciela i jego szpaka Mateusza. Uczniami szkoły są chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Jednym z nich jest Adam Niezgódka, który całe swoje życie uważał się za fajtłapę i niezdarę i dopiero dzięki listowi z akademii i dostaniu się do szkoły zaczął wierzyć w siebie i swoje możliwości. W szkole chłopcy mogą się rozwijać, poznawać samych siebie, uczyć się rzeczy, o których do tej pory nawet nie marzyli. Nabierają pewności siebie i wiary, że świat jest pełen magii i możliwości. A to wszystko za sprawą nauczyciela, który całkowicie różni się od standardowego nauczyciela w szkole.

Kim jest właściciel akademii?

Ambroży Kleks to postać, którą łatwo dostrzec w tłumie. Nosi cytrynowo-żółtą kamizelkę, a jego nos jest domem całej masy piegów. Nauczyciel posiada umiejętności, które dodają mu niezwykłości: potrafi tworzyć dania z kolorowych szkiełek, zmieniać wielkość przedmiotów, a nawet unosić się w powietrzu. W jego kieszeniach jest pełno płomyków świec. Akademia pana Kleksa także jest niezwykła. To kolorowy, trzypiętrowy budynek, w którym mieszczą się nie tylko jadalnia, sypialnie uczniów i nauczyciela, ale jest tam także piętro, na którym nauczyciel ukrywa swoje sekrety. I tylko pan Kleks wie czym one są i jak dostać się na piętro, na którym się znajdują.

Przedmioty szkolne

Akademia pana Kleksa uczy klasycznych przedmiotów takich jak geografia, ale głównie chłopcy mają za zadanie przyswoić takie rzeczy jak leczenie chorych sprzętów, przędzenie liter, gra w piłkę globus czy kleksografia. Czasami odwiedzają także psi raj, w którym spotykają utracone zwierzęta.