Szkoła pełna nowych przygód

Akademia Pana Kleksa

Jan Brzechwa

Akademia Pana Kleksa lektura to historia pełna przygód,  pomysłów, eksperymentów oraz życiowych doświadczeń. Książka jest wartościowym egzemplarzem dla dzieci i młodzieży. Powieść autora jest  ciekawa, napisana zabawnym, prostym językiem i nie jest długa. W książce, niektóre słowa są wytłuszczone i o dużych rozmiarach, co ułatwia małemu odbiorcy  lepsze czytanie, zrozumienie,  zapamiętanie ważnych cytatów i pojęć. Historia Jana Brzechwy uczy młodzieży przede wszystkim radzenia sobie w trudnej sytuacji, pracy w grupie oraz samodzielnego myślenia. Powieść jest  zagadkowa i tajemnicza. Rozwija u dzieci wyobraźnię oraz pomaga najmłodszym w odnalezieniu swoich najlepszych cech i umiejętności. Lektura Brzechwy pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Akademia Pana Kleksa to  jedna z najpopularniejszych, polskich książek słynnego autora, poety Jana Brzechwy

Akademia Kleksa jest niesamowitą szkołą, w której każdy może się odnaleźć. Główny bohater Adam Niezgódka to chłopiec, któremu zawsze przydarzały się jakieś problemy i nie do końca mu wszystko wychodziło tak, jak chciał. Akademia do której wstąpił, całkowicie odmieniła jego życie, spojrzenie na świat i na ludzi dookoła. Pan Kleks w sposób efektywny, skuteczny uczy młodzieży  wiary w siebie i odkrywa  wiele cennych talentów, jakie posiadają. Adam Niezgódka przeżywa ze swoimi rówieśnikami fantastyczne przygody i dzięki wiedzy mu przekazanej od Profesora Pana Kleksa, staje się nieustraszony i pewny siebie. Opowieść jest momentami bardzo wzruszająca. Chłopcy, uczęszczający do szkoły Pana Kleksa, zaczynają szczerze wyznawać swoje osobiste historie, które są radosne, ciekawe, ale również smutne i uczuciowe.

Lektura godna uwagi

Książka Jana Brzechwy jest warta przeczytania i trzyma czytelnika w napięciu. Jest to niesamowita publikacja, która jest wspaniałym przewodnikiem w dorosłym życiu. Książka w idealny sposób pokazuje, że nie zawsze wszystko będzie bajkowe, kolorowe i bezpieczne. Czasem człowiek będzie musiał stawić czoło swoim problemom i przyznać się do porażki. Akademia Pana Kleksa to fantastyczna lektura pełna wartościowych wskazówek.